--- Case Study

Bigardini

Dijital Checkup, Medya Planlama ve Satın Alma, E-İhracat, Dijital Pazarlama

Aktiviteler

  • Dijital Checkup
  • Medya Planlama ve Satın Alma
  • E-İhracat
  • Dijital Pazarlama

Müşteri

BIGARDINI

Yıl

2021

Hakkında

Bigardini, 1960’ta kurulmuş İtalyan merkezli bir lüks dış giyim firmasıdır.
Bigardini, dış giyim, deri ceketler, kürklü kabanlar, deri pantolonlar, kaşmir kabanlar ve kışlık şapkalar üretmektedir.

Neler Yaptık?

Öncelikli olarak Dijital Checkup ile birlikte markanın dijital ekosistemi analiz edildi. Sektör analizi ve toplanan dijital verilerin sonucunda stratejimizi oluşturduk. Hedefimiz İsviçre ve Almanya pazarında marka bilinirliğini artırmak ve hedeflenen ciroya ulaşmaktı. Sosyal Medyayı etkili şekilde kullanan ve bir çok ünlü isimle iş birliği yapmış olan markamızın bu alanda elde etmiş olduğu verileri geriye dönük olarak bir araya getirdik ve remarketing kampanyalarına başladık. Güçlü bir remarketing ve email pazarlaması yapabilmek adına shopify altyapısı ile yeni web sitemizi yayına aldık. SEO uzmanlarımız optimizasyon çalışmalarına başladı ve organik trafikte %300 büyüme hedeflendi.

#01
#02
#03

Dijital Ekosistemin Çalışır Hale Gelmesi

WEB-SEARCH-SOCIAL ekosistemimiz inşaa edildi.. Stratejimiz, yapmış olduğumuz reklam çalışmalarıyla websitemize trafik çekmekti. Tabiki burada en önemli konu siteye çekmiş olduğumuz ziyaretçilerin nitelikleriydi. Gelen her ziyaretçiyi titizlikle analiz edip bu kullanıcıların karşısına kampanyalar ile remarketing yaptık. Detaylı hedef kitleler üzerinde yapmış olduğumuz iletişim sonrasında 6 ay içinde 4.6 milyon gösterime ve 102k ziyaretçiye ulaştık. %2,35 CTR oranına ulaşmak marka için oldukça iyi bir orandı.

6 ayın sonunda elde etmiş olduğumuz tüm verileri masaya yatırdık ve kitlelerimizi bölmeye başladık. Artık hedeflediğimiz kitlede görünürlük sağlamıştık. Brand awareness sürecini başarıyla tamamladıktan sonra benzer hedef kitleler ve remarketing kampanyaları aracılığıyla satış odaklı reklamlarımızı yayına aldık. Bir yandan organik trafiği artmaya yönelik çalışmalar SEO uzmanlarımız tarafından devam ettiriliyordu. Hedefimiz artık yurtdışı pazarında yüksek satış adetlerine ulaşmaktı.

Etkileyici Sonuç

Tüm medya harcamlarında 10x ROAS  elde edildi. Site içi ortalama oturum süresi 4.5 dakikanın üstüne çıktı. Sosyal Medya Etkileşimlerinde %110 artış sağlandı. Cirolarda %275 büyüme elde edildi.Bu başarımızın arkasında yaptığımız işleri kendi işimizmiş gibi sahiplenmemiz yatıyor.

Fonts / Typography
Futura
ABCDEFGHIJKLMOPQRSTUVWXZ
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
1234567890
Renk Paleti
tutku başarıya götürür

Communia Media

— NEXT CASE

GIGII’S

Dijital Checkup, Dijital Pazarlama, E-İhracat
Sektörel
Çözümler
BİRLİKTE NASIL ÇALIŞACAĞIMIZI VE DEĞERLİ BİR ŞEYLER YARATACAĞIMIZI BULALIM.

Emirgan, İstanbul

Zergerdan Sk.
Koçlar Apt.
TR

Şişli, İstanbul

Cumhuriyet Cad.
Hilton Oteli Giriş Katı
TR

Miami / FL

333 Southeast 2nd
Avenue 33131
USA