--- Case Study

GIGII'S

Dijital Checkup, Dijital Pazarlama, E-İhracat

Aktiviteler

  • Dijital Check-up
  • Medya Planlama ve Satın Alma
  • Dijital Pazarlama
  • SEO
  • E-İhracat

Müşteri

Gigii’s

Yıl

2022

Hakkında

Marka DNA’sını 2012 yılında Gülnur Güneş Couture atölyesinde titiz terzi işçiliğiyle hazırlanan özel tasarımların aynı kalite ve tasarım anlayışıyla tüm dünya kadınları tarafından ulaşılabilir olması fikri oluşturuyor. Gigii’s ilham veren özgün tasarımlarını dünya modasının çizdiği sınırların çok ötesinde yorumluyor. Kadınlara stillerine uygun bir dünya yaratmayı vaad eden Gigii’s tasarımları her bir kadının yaşam içersindeki güçlü duruşunun altını çiziyor. Her bir Gigii’s tasarımı premium kalite önceliğiyle üretimden pazarlamaya kadar hemen her alanda kadın gücünden destek alarak Türkiye’de üretiliyor ve kadınların toplumdaki güçlü var oluşlarını sürdürülebilir kılmaya çalışıyor..

Neler Yaptık?

Öncelikli olarak Dijital Checkup ile birlikte markanın dijital ekosistemi analiz edildi. Sektör analizi ve toplanan dijital verilerin sonucunda stratejimizi oluşturduk. Stratejimizi öncelikli olarak Türkiye pazarında hedeflenen ciroya ulaşmak üzerine kurguladık. 2. Planda ise E-İhracat için gerekli olan 2 aylık hazırlık aşamasını başlattık. Sosyal Medyayı etkili şekilde kullanan ve bir çok ünlü isimle iş birliği yapmış olan markamızın bu alanda elde etmiş olduğu verileri geriye dönük olarak bir araya getirdik ve remarketing kampanyalarına başladık..Güçlü bir remarketing ve email pazarlaması yapabilmek adına shopify altyapısı ile yeni web sitemizi yayına aldık.. SEO uzmanlarımız optimizasyon çalışmalarına başladı ve organik trafikte %300 büyüme hedeflendi. E-İhracat sürecine başladıktan kısa süre içerisinde 20’den fazla ülkeye e-ihracat yapmaya başlayan markamız için depo ve lojistik çözümleri ürettik.

#01
#02
#03

Dijital Ekosistemin Çalışır Hale Gelmesi

WEB-SEARCH-SOCIAL-MARKETPLACE ekosistemimiz inşaa edildi. Google GA4, Search Console ve Merchant Center kurulumlarının ardından meta ve tiktok piksel kodlarını sitemize yerleştirdik. Artık medya harcamalarımızdan gelen trafiği analiz edebiliyor ve tekrardan hedefleyebiliyorduk. Sitemize yerleştirdiğimiz ısı haritası ve incelenen analytics verileri ile birlikte yeni bir UI/UX tasarımı yaptırıldı.

Etkileyici Sonuç

ROAS oranları yüzde %550 oranında artırıldı. Ortalama Oturum Süresi 2:11 den 4 dakikanın üzerine çıktı. Sosyal Medya Etkileşim oranları %50 artış gösterdi. Tüm hedef anahtar kelimelerde 1st Page konumu elde edildi.

Fonts / Typography
Lora
ABCDEFGHIJKLMOPQRSTUVWXZ
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
1234567890
Color Palette
tutku başarıya götürür

Communia Media

— SONRAKİ CASE

LOL

Web Design, Medya Planlama ve Satın Alma, SEO, E-İhracat, Dijital Check-up
Sektörel
Çözümler
BİRLİKTE NASIL ÇALIŞACAĞIMIZI VE DEĞERLİ BİR ŞEYLER YARATACAĞIMIZI BULALIM.

Emirgan, İstanbul

Zergerdan Sk.
Koçlar Apt.
TR

Şişli, İstanbul

Cumhuriyet Cad.
Hilton Oteli Giriş Katı
TR

Miami / FL

333 Southeast 2nd
Avenue 33131
USA