6 Şubat 2023 communia

E-ticaret Yöntemleri

E-ticarette Ürün Satışlarını Etkileyecek Yöntemler

E-ticaret ürün satışlarını bir anda zirveye çıkaracak yöntemler keşfetmeye ne dersiniz?

Elektronik ticaret ya da daha yaygın bilinen adı ile e-ticaret insan yaşamının ayrılmaz bir parçası olmaya devam ederken bu platform üzerinde satışı gerçekleştirilecek olan ürünlerin daha etkili araçlarla pazarlanması önemli olur. Bir satıcı olarak veya olma yolunda çalışmalar gerçekleştiren bir satıcı adayı vasfı ile bazı ip uçlarını iyice bilmeniz gerekir. Böylelikle hem satış rakamlarınızda ciddi bir artış olacak hem de diğer satıcıların arasından kolaylıkla sıyrılabileceksiniz.

Şimdi gelin e-ticaret ürün satışlarını bir anda yukarılara çıkaracak yöntemlere bir göz atalım!

Pazaryerlerini Kullanın

e-ticaret sayfanızı açtıktan hemen sonra satışların patlama yapacağınızı beklemiyorsunuz değil mi? Çünkü bu, ciddi bir yatırım ve çalışma gerektiren oldukça sağlıklı bir süreçtir. Bu nedenle de çalışmalara doğru adımlar atarak devam etmek sizler açısından oldukça önemlidir. Elektronik satışlarınızı arttıracak en önemli adımlardan bir tanesi de n11, hepsiburada ve gittigidiyor gibi ulusal pazaryerlerinde hesap açmak olacaktır. Bu sayede marka bilinirliğinizi arttırdığınız gibi daha geniş kitlelere hitap etme şansı da yakalayabileceksiniz.

Kampanya ve İndirimleri Göz Ardı Etmeyin

Kampanya ve indirim, internetten alışveriş yapan bireylerin en çok önemsediği konulardan bir tanesidir. Bu nedenle yeni müşteriler kazanmanıza ve eski müşterileri elde tutmanıza olanak sağlayacak indirim ve kampanyaları kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Böylelikle satışlarınız artarken kar oranlarınız düşük olsa bile satışlardan karlı çıkan siz olursunuz. Üstelik markanızın adının duyulması da çok daha kolay olur.

Google Adwords

Reklam yapmak ve pazarlama faaliyetlerini etkin bir şekilde gerçekleştirmek her markanın en temel tercihlerinden bir tanesidir. Ancak internet ortamında hizmet veren bir satıcı için reklamların da yine internet ortamında verilmesi gerekir. Bu noktada akla gelen ilk seçenek Google Adwords olur. Belirli anahtar kelimeler üzerinden istediğiniz sürelerle yapacağınız reklam ve pazarlama faaliyetleri sayesinde en doğru hedef kitleye hitap edeceksiniz. Üstelik markanızı yeni öğrenen potansiyel müşteriler reklam ve pazarlamaya yaptığınız yatırım nedeni ile sizlere daha çok güvenecektir.

SEO Çalışmaları

SEO çalışmaları son dönemlerde internet aleminin en çok dillendirilen konularından bir tanesi olsa da e-ticarette kullanılıp kullanılmayacağı ile alakalı satıcılar tarafında bir belirsizlik vardır. Satıcıların bu konuda SEO’nun başarılı olup olmayacağını sorgulamaları şöyle bir kenarda dursun bu çalışmaların internete dair her alanda başarı ile gerçekleştirilebileceğini söyleyebiliriz. Satışını yaptığınız ürünlerin Google sıralamalarında daha üstte çıkması ancak doğru SEO çalışmaları ile mümkün olur. Siz de bir pazaryerinde veya kendi e-ticaret sayfanızda satışlarınızı yönetmeye başladıysanız SEO çalışmalarına ağırlık vermenizin zamanı geldi!

Sosyal Medya Paylaşımları

Geniş kitlelere ulaşmak ve daha başarılı çalışmalar gerçekleştirmek adına tercih edilecek olan temel yöntem hiç şüphesiz ki sosyal medya çalışmalarının ön plana çıkarılmasıdır. İnsanların günlük yaşamda her an sosyal medya ile içli dışlı olması bu kanal üzerinden gerçekleştirilecek olan çalışmaların daha başarılı bir şekilde sürdürülmesini sağlar. Nitekim sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan e-ticaret satıcılarının e-ticaret ürün satışlarını önemli ölçüde arttırdıklarını söyleyebiliriz. Bu durumda yapılması gereken en doğru şey bir sosyal medya danışmanı ile çalışmaya başlayarak ayrıcalıkları fazlası ile hissetmek olacaktır.

Kullanıcı Deneyimini Önemseyin

Kullanıcıların e-ticaret ürünlerinizi incelerken kısa sürede istedikleri ürünleri keşfedebiliyor olmaları oldukça mühimdir. Zira aradığını bulmakta zorlanan ve bu nedenle de farklı sayfalara giden kullanıcıları kaybediyorsunuz diyebiliriz. Bu durumda ürün açıklamalarınızı ve başlıklarınızı doğru bir şekilde saptamalısınız.

Kullanıcı deneyimini iyileştirecek bir başka faktör de ürün fotoğraflarını doğru bir şekilde kullanmaktır. Çünkü kalitesi düşük fotoğraflar veya yüklenmesi çok uzun süren fotoğrafların zaman zaman kullanıcıların sayfanızdan ayrılmasına neden olabileceğini ifade edebiliriz.

Yukarıdaki ip uçlarını dikkate aldığınızda sizin için en avantajlı yöntemleri keşfetmek çok daha basit olacaktır. Bu anlamda hem kullanıcılara doğru bir şekilde hitap etmiş olacak hem de çalışmalarınızın meyvesini almayı başaracaksınız. İnternet ortamının olmazsa olmazı olan bu detayları kullandığınız sürece başarı kaçınılmaz olur.

Sektörel
Çözümler
BİRLİKTE NASIL ÇALIŞACAĞIMIZI VE DEĞERLİ BİR ŞEYLER YARATACAĞIMIZI BULALIM.

Emirgan, İstanbul

Zergerdan Sk.
Koçlar Apt.
TR

Şişli, İstanbul

Cumhuriyet Cad.
Hilton Oteli Giriş Katı
TR

Miami / FL

333 Southeast 2nd
Avenue 33131
USA