--- CASE STUDY

Velovis

Branding, Web Design, Medya Planlama ve Satın Alma, Seo, E-İhracat, Sosyal Medya Yönetimi

Aktiviteler

  • Branding
  • Web Design
  • Medya Planlama ve Satın Alma
  • Seo
  • E-İhracat
  • Sosyal Medya Yönetimi

Müşteri

Velovis & Co.

Yıl

2021

Hakkında

Velovis & Co., kuyumculuğun merkezi Kapalıçarşı’nın kendine özgü geleneğini modern ve güçlü silüetlerle birleştirmek için yola çıkan Yağız Erbay tarafından 2021 yılında kuruldu. Fine Jewelery kategorisinde güçlü bir marka haline gelen Velovis şu anda 17’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Neler Yaptık?

Yeni bir mücevher markası kurma fikriyle yola çıktığımızda elimizde 40 yıllık bir Kapalıçarşı tecrübesi vardı. Bu tecrübeyle harmanlanmış yeni bir markayı oluşturma zamanı artık gelmişti. Kreatif ekibimiz logo tasarımı ve tüm marka tasarımı süreçleri için kollarını sıvadı. Marka arketiplerimizi oluşturduktan sonra sıra logoyu ve renklerimizi belirlemeye geldi.

Marka Kimliğini oluşturduktan sonra, sıra yurt dışından da alışveriş yapılabilecek E-ihracat’a uygun bir websitesi yapmaya geldi. Dijital ekosistemimizin en önemli yapı taşlarından olan WEB alanı için Shopify altyapısını tercih ettik. Web ekibimiz ve kreatif ekibimizin koordineli çalışması sonrası marka kimliğimize uygun şekilde UI/UX çalışmaları tamamlandı. Ardından SEO uzmanlarımız tarafından optimizasyonlar tamamlandı. Sıra artık medya planlamasına ve markanın lansman süreçlerini yürütmeye geldi. Senelik medya stratejimizi planladık ve bütçeleri netleştirdik. Sosyal Medya Yöneticilerimizin hazırladığı Sosyal Medya planımız doğrultusunda, Instagram, Facebook, Youtube, Linkedin mecralarında iletişimimizi başlattık.

#01
#02
#03

Dijital Ekosistemin Çalışır Hale Gelmesi

WEB-SEARCH-SOCIAL ekosistemimiz inşaa edildi.. Stratejimiz, yapmış olduğumuz reklam çalışmalarıyla websitemize trafik çekmekti. Tabiki burada en önemli konu siteye çekmiş olduğumuz ziyaretçilerin nitelikleriydi. Markamız mücevher sektöründe satış yaptığı için amacımız premium kitleye ulaşıp buradan bir trafik sağlamaktı. Detaylı hedef kitleler üzerinde yapmış olduğumuz iletişim sonrasında 5 ay içinde 4.3 milyon gösterime ve 104k ziyaretçiye ulaştık. %2,4 CTR oranına ulaşmak yeni bir marka için oldukça iyi bir orandı.

5 ayın sonunda elde etmiş olduğumuz tüm verileri masaya yatırdık ve kitlelerimizi bölmeye başladık.. Artık hedeflediğimiz kitlede görünürlük sağlamıştık. Brand awareness sürecini başarıyla tamamladıktan sonra benzer hedef kitleler ve remarketing kampanyaları aracılığıyla satış odaklı reklamlarımızı yayına aldık. Bir yandan organik trafiği artmaya yönelik çalışmalar SEO uzmanlarımız tarafından devam ettiriliyordu. Hedefimiz artık hem yurtiçinde hemde yurtdışında yüksek satış adetlerine ulaşmaktı.

Etkileyici Sonuç

2 senenin sonunda yapılan tüm medya harcamlarında 11x ROAS  elde edildi. Kreatif ekibimizin hazırlamış olduğu içerikler şuanda %4,2 CTR oranı ile tıklama almakta. Bu başarımızın arkasında yaptığımız işleri kendi işimizmiş gibi sahiplenmemiz yatıyor.

Fonts / Typography
Avenir
ABCDEFGHIJKLMOPQRSTUVWXZ
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
1234567890
Color Palette
tutku başarıya götürür

Communia Media

— NEXT CASE

Bigardini

Dijital Checkup / Medya Planlama ve Satın Alma / E-İhracat /Dijital Pazarlama
Sektörel
Çözümler
BİRLİKTE NASIL ÇALIŞACAĞIMIZI VE DEĞERLİ BİR ŞEYLER YARATACAĞIMIZI BULALIM.

Emirgan, İstanbul

Zergerdan Sk.
Koçlar Apt.
TR

Şişli, İstanbul

Cumhuriyet Cad.
Hilton Oteli Giriş Katı
TR

Miami / FL

333 Southeast 2nd
Avenue 33131
USA