--- Case Study

LOL

Web Design, Medya Planlama ve Satın Alma, SEO, E-İhracat, Dijital Check-up

Aktiviteler

  • Web Design
  • Medya Planlama ve Satın Alma
  • SEO
  • E-İhracat
  • Dijital Check-up

Müşteri

LOL

Yıl

2022

Hakkında

LOL markası, 2014 yılında Beliz Mercan ve Zeynep Aslan tarafından kuruldu. Beliz Mercan, Londra Istituto Marangoni’den mezun oldu. Tasarımcı, Marangoni’nin ona kattığı vizyon ve bilgi birikimini LOL ürünlerine yansıtıyor. Zeynep Aslan, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede MBA Master programını tamamladı. Aslan’nın iş bitiriciliği, özverisi ve moda alanındaki vizyonu LOL’ün markalaşma anlamında daha hızlı yol almasına yardımcı oluyor. LOL şuanda 10’dan fazla satış noktası ve websitesiyle birlikte 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Neler Yaptık?

Öncelikli olarak Dijital Checkup ile birlikte markanın dijital ekosistemi analiz edildi. Markamız Türkiye’de güçlü bir marka olduğu için organik trafik ve satışlar üst düzeydeydi. Güçlü bir marka bilinirliği ve organik kitlesi olan LOL için remarketing ve lookalike(benzer hedef kitle) reklamları üzerinden stratejimizi oluşturduk. Güçlü bir remarketing ve email pazarlaması yapabilmek adına shopify altyapısı ile yeni web sitemizi tasarladık. Organik aramaları ortalamanın üstünde olan LOL için trafiği çekebilmek adına SEO uzmanlarımız optimizasyon çalışmalarına başladı. Mevcut yapısında 40 dan fazla ülkeye E-İhracat yapan LOL için depo ve lojistik çözümleri ürettik.

#01
#02
#03

Dijital Ekosistemin Çalışır Hale Gelmesi

WEB-SEARCH-SOCIAL ekosistemimiz inşaa edildi.Yeni web sitemizin yayına alınmasından sonra tüm ekosistemde remarketing ve lookalike reklamlarımızı başlattık. Marka kurucularınında güçlü sosyal medya hesapları olduğundan remarketing kampanyalarımız zaman zaman 53x ROAS’lara ulaştı. GA4 kurulumları tamamlandı.

Etkileyici Sonuç

ROAS oranları yüzde %655 oranında artırıldı. Ortalama Oturum Süresi 3:17 den 5 dakikanın üzerine çıktı. Sosyal Medya Etkileşim oranları %65 artış gösterdi. Tüm hedef anahtar kelimelerde 1st Page konumu elde edildi.

Fonts / Typography
Montserrat
ABCDEFGHIJKLMOPQRSTUVWXZ
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
1234567890
Renk Paleti
tutku başarıya götürür

Communia Media

— NEXT CASE

Sonsepet

Dijital Konsept Tasarımı / Dijital Check-Up / Konkur Danışmanlığı
Sektörel
Çözümler
BİRLİKTE NASIL ÇALIŞACAĞIMIZI VE DEĞERLİ BİR ŞEYLER YARATACAĞIMIZI BULALIM.

Emirgan, İstanbul

Zergerdan Sk.
Koçlar Apt.
TR

Şişli, İstanbul

Cumhuriyet Cad.
Hilton Oteli Giriş Katı
TR

Miami / FL

333 Southeast 2nd
Avenue 33131
USA