--- Case Study

GUM'N REAL

Branding / Web Design / Medya Planlama ve Satın Alma / SEO / E-İhracat / Sosyal Medya Yönetimi / Amazon Hesap Yönetimi

Aktiviteler

  • Branding
  • Web Design
  • Medya Planlama ve Satın Alma
  • SEO
  • E-İhracat
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • Amazon Hesap Yönetimi

Müşteri

Yıldız Holding

Yıl

2022

Hakkında

GUM’N REAL; CCC , Yıldız Holding ve Gumlink firmalarının sakız sektörüne yeni bir ürün grubu getirmek için tasarladığı yenilikçi yaklaşıma sahip bir markadır. Hedef pazarı Amerika ve Avrupa olan GUM’N REAL 2022 yılında kurulmuş olup Amerika pazarında ve Amazon.com’da satışlarına devam etmektedir.

Neler Yaptık?

Yenilikçi ve doğayı sahiplenen bir Doğal Sakız Markası kurma hedefiyle 2021 yılında görüşmelerimize başladık. Hedefimiz Amerika pazarında büyümeye devam eden doğal sakız kategorisinde güçlü bir global marka kurabilmekti. Bu hedefe ulaşabilmek adına kollarımızı sıvadık. Sıra Markayı oluşturmaya geldi ve Kreatif ekibimiz Branding süreçlerini başlattı. Marka arketipleri belirlendikten sonra logo ve marka kimliğini oluşturmaya başladık. GUM’N REAL gücünü doğayı sahiplenmesinden alacaktı. Bu doğrultuda marka kimliği çalışmamızı tamamladık. Artık renklerimiz ve logomuz belliydi. Bu kimliğe uygun olarak bir websitesi tasarlamamız gerekiyordu. UI/UX ekibimiz işe koyuldu ve wordpress altyapılı olan mevcut sitemizi yayına aldık. Hedef pazarımız Amerika olduğundan satış kanalı olarak Amazon.com u belirledik. 80 milyon dolar aylık sakız satışı yapılan bu dünya devi pazaryerinde satış yapmak için gereksinimleri tamamladık. Amazon satıcı hesabımızı açtık ardından marka kimliğimize uygun olarak Amazon mağazamızı ve listinglerimizi tamamladık. Bir diğer yandan Sosyal Medya ekibimimiz tüm sosyal medya mecralarına özel içerik üretimi süreçlerini tamamladı. Markamızı, websitemizi, amazon hesabımızı ve sosyal medya hesaplarımızı hazır hale getirdikten sonra sıra artık medya planlamasına ve markanın lansman süreçlerini yürütmeye geldi. Senelik medya stratejimizi planladık ve bütçeleri netleştirdik. Sosyal Medya Yöneticilerimizin hazırladığı Sosyal Medya planımız doğrultusunda, Instagram, Facebook, Pinterest, Linkedin mecralarında iletişimimizi başlattık.

#01
#02
#03

Dijital Ekosistemin Çalışır Hale Gelmesi

WEB-SEARCH-SOCIAL-MARKETPLACE ekosistemimiz inşaa edildi.. Stratejimiz, yapmış olduğumuz reklam çalışmalarıyla amazon hesabımıza kullanıcıları yönlendirmek ve satış yapmaktı. Tabiki ilk önce lansman sürecimize Brand Awareness hedefiyle başladık ve Amerika’da yaşayan amazon.com’u kullanan doğayı seven sahiplenen bir hedef kitle oluşturduk. Bu hedef kitle özelinde ilk 3 ayda 45M gösterim elde ettik.

Kreatif ekibimizin ürettiği içerikler %2 nin üzerinde bir CTR oranı ile yayınlanmaya devam etti. Reklamlarımızın %70’i Amazon üzerinden veriliyordu. Yaptığımız çalışmalar ile birlikte Amazon üzerinden hedeflenen cirolara ulaşıldı.

Etkileyici Sonuç

GUM’N REAL şuanda amazon.com’da kategorisindeki anahtar kelimelerinin hepsinde 1. Sırada bulunmaktadır. Her geçen gün daha da güçlü bir marka haline gelen GUM’N REAL doğal sakız kategorisinde güçlü bir konuma gelmiş durumda.

Fonts / Typography
Roboto
ABCDEFGHIJKLMOPQRSTUVWXZ
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
1234567890
Renk Paleti
tutku başarıya götürür

Communia Media

— NEXT CASE

Velovis

Branding, Web Design, Medya Planlama ve Satın Alma, Seo, E-İhracat, Sosyal Medya Yönetimi
Sektörel
Çözümler
BİRLİKTE NASIL ÇALIŞACAĞIMIZI VE DEĞERLİ BİR ŞEYLER YARATACAĞIMIZI BULALIM.

Emirgan, İstanbul

Zergerdan Sk.
Koçlar Apt.
TR

Şişli, İstanbul

Cumhuriyet Cad.
Hilton Oteli Giriş Katı
TR

Miami / FL

333 Southeast 2nd
Avenue 33131
USA