--- Case Study

BERA DESIGN

Dijital Checkup, Dijital Pazarlama, E-İhracat, Web-Design, Branding

Aktiviteler

  • Web Design
  • Dijital Check-up
  • Medya Planlama ve Satın Alma
  • SEO
  • E-İhracat

Müşteri

Bera Design

Yıl

2022

Hakkında

Bera Design İstanbul Nişantaşı’nda kurulmuş olup el yapımı kadın çantaları ve aksesuarları üretmektedir. Geniş ürün yelpazesi ve eşsiz tasarımlarıyla birlikte Nişantaşı’nda müşterilerine hizmet vermektedir.

Neler Yaptık?

Öncelikli olarak Dijital Checkup ile birlikte markanın dijital ekosistemi analiz edildi. Sektör analizi ve toplanan dijital verilerin sonucunda stratejimizi oluşturduk. Stratejimizi öncelikli olarak Türkiye pazarında güçlü bir marka bilinirliği elde etmek üzerine kurguladık. 2. Planda ise E-İhracat ve E-Ticaret için gerekli olan 2 aylık hazırlık aşamasını başlattık. Güçlü bir remarketing ve email pazarlaması yapabilmek adına shopify altyapısı ile yeni web sitemizi yayına aldık. SEO uzmanlarımız optimizasyon çalışmalarına başladı ve organik trafikte %350 büyüme hedeflendi. E-İhracat sürecine başladıktan kısa süre içerisinde 10’dan fazla ülkeye e-ihracat yapmaya başlayan markamız için depo ve lojistik çözümleri ürettik.

#01
#02
#03

Dijital Ekosistemin Çalışır Hale Gelmesi

WEB-SEARCH-SOCIAL-MARKETPLACE ekosistemimiz inşaa edildi. Google GA4, Search Console ve Merchant Center kurulumlarının ardından meta ve tiktok piksel kodlarını sitemize yerleştirdik. Artık medya harcamalarımızdan gelen trafiği analiz edebiliyor ve tekrardan hedefleyebiliyorduk. Sitemize yerleştirdiğimiz ısı haritası ve incelenen analytics verileri ile birlikte yeni bir UI/UX tasarımı yaptırıldı.

Etkileyici Sonuç

ROAS oranları yüzde %300 oranında artırıldı. Ortalama Oturum Süresi 2:21 den 4 dakikanın üzerine çıktı. Sosyal Medya Etkileşim oranları %60 artış gösterdi. Tüm hedef anahtar kelimelerde 1st Page konumu elde edildi.

Fonts / Typography
Orelo
ABCDEFGHIJKLMOPQRSTUVWXZ
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
1234567890
Color Palette
tutku başarıya götürür

Communia Media

— NEXT CASE

Antik
Dantel

Dijital Check-up / B2B Marketing / Alibaba Hesap Yönetimi
Sektörel
Çözümler
BİRLİKTE NASIL ÇALIŞACAĞIMIZI VE DEĞERLİ BİR ŞEYLER YARATACAĞIMIZI BULALIM.

Emirgan, İstanbul

Zergerdan Sk.
Koçlar Apt.
TR

Şişli, İstanbul

Cumhuriyet Cad.
Hilton Oteli Giriş Katı
TR

Miami / FL

333 Southeast 2nd
Avenue 33131
USA